RSS feed

Välkommen till mitt digitala kartarkiv!

På denna sida lägger jag in kartor, banor och vägval från mina orienteringslopp.

Medelmys (28/08/2018)
Tuesday 28 August 2018
Category: Träning
Lunsen, Sverige
Leg 4,8 km
OL-distans (27/08/2018)
Monday 27 August 2018
Category: Träning
Gyllbergen, Sverige
Leg 9,7 km
DM stafett Dalarna - H17 str3 (26/08/2018)
Sunday 26 August 2018
Category: Tävling
Lillsjön, Avesta OK, Sverige
Stafett, leg 7,9 km|Results
DM medel Dalarna - H21 (25/08/2018)
Saturday 25 August 2018
Category: Tävling
Lillsjön, Avesta OK, Sverige
Medeldistans, leg 5,4 km|Results
K-plock Karlsbyn (23/08/2018)
Thursday 23 August 2018
Category: Träning
Finngärdet, Gustav Öhgren, Sverige
Storviks natt H21E (15/08/2018)
Wednesday 15 August 2018
Category: Tävling
Kyrkberget, Storviks IF, Sverige
11,0 km|Results
Tuna Ting, dag 2, H21 (12/08/2018)
Sunday 12 August 2018
Category: Tävling
Täkt-Gunnarsbo, Stora Tuna OK, Sverige
4,8 km|Results
Oringen E5 H21 lång (27/07/2018)
Friday 27 July 2018
Category: Tävling
Skyttis, Oringen, Sverige
Jaktstart lång, leg 11,7 km|Results
Hittade sateliter lagomt till väggen
Oringen E4 H21 lång (26/07/2018)
Thursday 26 July 2018
Category: Tävling
Backsjö, Oringen, Sverige
Lång, leg 10,7 km|Results
Oringen E3 H21 lång (25/07/2018)
Wednesday 25 July 2018
Category: Tävling
Backsjö, Oringen, Sverige
Medel, leg 5,4 km|Results
Oringen E2 H21 lång (23/07/2018)
Monday 23 July 2018
Category: Tävling
Vitsjön, Oringen, Sverige
Lång, leg 11,0 km|Results
Oringen E1 H21 lång (22/07/2018)
Sunday 22 July 2018
Category: Tävling
Vitsjön, Oringen, Sverige
Lång, leg 10,8 km|Results
Träsk-trask (11/07/2018)
Wednesday 11 July 2018
Category: Träning
Djävulsträsken, Ludvig Åhlund, Sverige
Magiskt, leg Fint
OL-distans Bjurs (28/06/2018)
Thursday 28 June 2018
Category: Träning
Kallesbacken, Erik Björklund, Sverige
Slog i knäet på släpstigen till 15, gick hem därifrån
Intervaller i par (26/06/2018)
Tuesday 26 June 2018
Category: Träning
Finnbo, OK Kåre, Sverige
Sprang i korrekt nummerordning.
Jukola str 5 (17/06/2018)
Sunday 17 June 2018
Category: Tävling
Hälväla, Finland
Stafett, leg 8,6 km|Results
Jukolaträning (15/06/2018)
Friday 15 June 2018
Category: Träning
Finland
Jukola-prep (08/06/2018)
Friday 8 June 2018
Category: Träning
Lumsheden, Jonas Gustafsson, Sverige
När man glömmer orienteringsskorna är det bara att dra på sig foppatofflorna.
Slicka strecket (05/06/2018)
Tuesday 5 June 2018
Category: Träning
Tjäderleksbergen, Jag, Sverige
Leg 9,1 km
Ösaträffen dag 3, H21 (03/06/2018)
Sunday 3 June 2018
Category: Tävling
Voxna hedar, Alfta-Ösa OK, Sverige
Lång, leg 10,17 km|Results
Ösaträffen dag 2, H21 (02/06/2018)
Saturday 2 June 2018
Category: Tävling
Voxna hedar, Alfta-Ösa OK, Sverige
Medel, leg 6,08 km|Results
Ösaträffen dag 1, H21 (01/06/2018)
Friday 1 June 2018
Category: Tävling
Voxna hedar, Alfta-Ösa OK, Sverige
Förkortad medel, leg 4,63 km|Results
MYC medel H21E (20/05/2018)
Sunday 20 May 2018
Category: Tävling
Hemus, IFK Mora, Sverige
Medel, leg 6,2 km|Results
MYC medel H21E (19/05/2018)
Saturday 19 May 2018
Category: Tävling
Hemus, IFK Mora, Sverige
Medel, leg 5.7 km|Results
Nåstenmys (15/05/2018)
Tuesday 15 May 2018
Category: Träning
Nåsten, Sverige
Lång-OL (13/05/2018)
Sunday 13 May 2018
Category: Träning
Lunsen, Jag, Sverige
Dolkampen lång H21E (06/05/2018)
Sunday 6 May 2018
Category: Tävling
Räfsbo, Dalaportens OL, Sverige
Lång, leg 13,4 km|Results
Kurvbilndsslingor (05/05/2018)
Saturday 5 May 2018
Category: Träning
Hoberget, DSA, Sverige
10mila sträcka 5 (29/04/2018)
Sunday 29 April 2018
Category: Tävling
Käringboda, IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK, Sverige
Stafett, leg 7,5 km
10milafinslip (25/04/2018)
Wednesday 25 April 2018
Category: Träning
Åland, Hilda Forsgren, Sverige
Leg 7,1 km
Swedish league final H21E (22/04/2018)
Sunday 22 April 2018
Category: Tävling
Söderö norra, Linköpings OK, Sverige
Jaktstart, leg 13 km|Results
Natt-SM H21E2 (20/04/2018)
Friday 20 April 2018
Category: Tävling
Ryttarns mosse, Jönköpings OK, Sverige
Natt, leg 9,9 km|Results
Teknikträning i Fiby (18/04/2018)
Wednesday 18 April 2018
Category: Träning
Norra Fiby, Jag, Sverige
Leg 7,5
Stigtomtakavlen sträcka 2 (14/04/2018)
Saturday 14 April 2018
Category: Tävling
Knektbråten, OK Hällen, Sverige
Stafett, leg 11,0
Barmark i lunsen (10/04/2018)
Tuesday 10 April 2018
Category: Träning
Lunsen, Sverige
Sprang varannan kontroll med Albin.
Nynäsnatt #12 (08/03/2018)
Thursday 8 March 2018
Category: Träning
Östra Nåsten, Johan Hamelius, Sverige